top of page

Merkür Boğa Burcu'ndaMerkür, 19 Nisan 2021 saat 13.29 itibari ile Boğa Burcu’na geçiyor ve 4 Mayıs’a kadar bu burçta seyredecek.


Merkür Boğa, ayakları yere basan bir elçidir ve bu nedenle daha mantıklıdır.

Aslında bu, her şeyi beş duyuyla okuyan bir düşünme tarzıdır. Ayrıca Merkür, Boğa Burcu’na sahip kişiler, Venüs yönetiminde olduğundan etkili seslere sahip olabilirler. Merkür algı, iletişim gezegenimizdir. Olumlu yönüyle toprak elementinin etkisiyle ayakları yere basan, pratikte nasıl düşüneceğini bilen ve sanatsal bir tavırla ön plana çıkar. Kısacası ilham kaynağımız doğa olacaktır. Doğayla iç içe olamadıktan sonra Merkür Boğa bize biraz hayal kırıklıkları ile dönebilir. Ancak tüm bu hayal kırıklıklarını topraklanarak yok edebiliriz. Doğayla uyumlanmaya çalışmak, zihnimizi rahatlatan ve önde gelen çözümlerden biri olabilir.


Aceleye getirilen her karar bizi paniğe sürükleyebilir ve sahip olduğumuz fikre ait kontrolümüzü kaybettirebilir. Manipülatif tavırlara aldırış etmemeye özen göstermeli ve karar alırken sürecimizi yavaş bulan kişileri saygıya davet edebiliriz.


Bize zaman tanıyan ve karar alma sürecimize saygı duyan kişilerle yolumuza devam etmek faydalı olabilir. Merkür gezegeni hızı anlatırken, Boğa Burcu’nun sabit niteliği, işimizi sağlam bir zeminde sabitleme isteğimize karşılık veriyor olacak. Kalıcı işler yapmak isteyeceğiz. Gölge tarafı ise değişime uyum sağlayacak kadar esnek olamayabiliriz. Aynı zamanda yavaş ve kelimelerimizi seçerek konuşacağımız bir süreçtir.


  • El becerilerinde ya da eğitim konularında uygulayarak öğrenmeyi ve hedefimize, doğru yavaş, istikrarlı adımlar atmayı isteyebiliriz.

  • Somut sonuçlar alacağımız işlere odaklanacağız.

  • Bu dönem sessiz, sakin ve telaşsız ortamları tercih edebilir ve çalışmalarımızı bu alanlarda yapmak isteyebiliriz.

  • Plan program yapmadan adım atmayacağımız süreçlerden geçeceğiz.

  • Sadece hedefimize odaklanacak ve sabırla elimizdeki işlere odaklanıp ilgileneceğiz. Ve bitiş çizgisine emin ve kararlı adımlarla ilerleyeceğiz.


Merkür, Boğada kalıcı, somut ve istikrarlı şeyler yaratmaya çalışır.Olası Zorluklar:

İnatçı, az öz konuşma, geç algılama, sabit düşünce
Not: “Transit Merkür Boğa seyri, kişisel haritalarımızdaki Boğa Burcu’nun bulunduğu ev konularını devreye sokuyor, değerlendirelim.👾Seviliyorsunuz.💜J.N.E.

Danışmanlık

GSM: 0530-5720859

jnewercomlek@gmail.com

Instagram: @jonew_astroloji

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page