top of page

“O çocuk doğduysa rızkıyla gelmiştir dünyaya”

Güneş Koç Burcu’nda / İyi ki Doğdunuz Koç Burç’ları…
20 Mart 2021’de saat 12.37 itibariyle Güneş Koç Burcu’nda seyretmeye başlayacak. Zodyak’ın ilk burcu ve baharın müjdecisidir. Koç Burcu öncü, eril ve ateş elementi bir yapıya sahiptir. Bebek burçtur.


Tıpkı doğum anındaki bebeği düşünelim. Kendimizi o bebek yerine koyalım. Hayatın merkezine yerleştirelim kendimizi. Tüm ihtiyaçlarımızın öyle ya da böyle karşılandığını ve aslında bebek olduğumuz için dünyadan bihaber olduğumuzu da hatırlayalım. Şartlar ne olursa olsun. Doğacak her bebek bir umuttur. “O çocuk doğduysa rızkıyla gelmiştir dünyaya” cümlesi kulağımıza hiç de yabancı gelmiyor değil mi? Bu cümleyi yanlış anlayıp farklı değerlendirenler olabilir. Doğacak bebeğine bakamayacağını, başlattığı işi devam ettiremeyeceğini düşünen kesim yerinde sayıyor diyebilir ve yargılayabiliriz. Kendi egomuz tatmin olacak diye çocuk doğurmayalım ya da başlattığımız işi devam ettirmeyeceksek heves işlere bulaşmayalım… Ancak bir başlangıç, bir girişim yapmadan önce, asıl vurgulamak istediğim bizi bu duygulara itenin yaşamımızda nelerin sebep olduğudur.


Satürn Koç Burcu’nda zararda çalışır. Nedenini düşündünüz mü hiç? Burada geliştirdiğimiz korku ve kaygılara atıfta bulunulmakta. Çünkü bu gölge yan hep bizlerin yanı başındadır. Tecrübe etmediğimiz her şey bizlerde korku duygusunu geliştirmemize neden olur. Kendimizle ilgili kararlar almadan önce frene bastırır, geri durdurur, engeller koymamıza ve spontane yaşamamıza müsaade etmez. İşte tam da bu durum Koç Burcu’nun gölge tarafını çalıştırır.


Dikkat etmemiz gerekense sorumsuz ve kendi istediğini dayatan, bencil, sabırsız ve düşüncesizce hareket etmek gibi bir tutuma bürünmektir. Kendi yararımıza olacak konuların listesini yapmalı ve terazinin kantarını doğru ayarlamalıyız.


Bu bir aylık serüvende yücelim yöneticiliğine sahip Güneş, Koç Burcu seyrinde bizlere destek atmaya geliyor olacak. Kişisel haritalarımızda Koç Burcu hangi evimizi kesiyorsa o konularda ilk baharımızı yeniden yazdırmaya ve cesaretlendirmeye geliyor…


Olumlu:

 • Hırslanabilir

 • Cesaret gösterebilir

 • Girişimde bulunabilir

 • Öncülük edebilir

 • Girişken olabilir

 • Özgürleşmek isteyebilir

 • Daha mert ve doğrucu davranabilir

 • Önümüze çıkan engellerden haz etmeyebiliriz

 • Ne istediğimizi daha net söyleyebiliriz.


Olumsuz:

 • Bencillik

 • Asabiyet

 • Zorbalık

 • Acelecilik

 • İsyankârlık

 • Kavgacı tutum

 • Çabucak kızmak

 • Kendini devamlı ön plana çıkartma istekliliği.👾Seviliyorsunuz.💜
Yükselen Koçlar / Koç Burcu

Kendi motivasyonlarımızı ön planda tutacağımız bir süreç içerisine giriyoruz.


Yükselen Boğalar / Boğa Burcu

İnzivaya çekilip kendi özümüzü bulmaya odaklanacağımız süreç içerisine giriyoruz.


Yükselen İkizler / İkizler Burcu

Daha popüler olacağımız bir süreç içerisine giriyoruz. Grup aktivitelerinde egodan arınmayı unutmayalım.


Yükselen Yengeçler / Yengeç Burcu

Doyumsuz davranmamaya özen göstermemiz gereken bir süreç içerisine giriyoruz. Kariyer ve hedeflerimize odaklanmalı ve kendimiz için doğru olana yönelmeliyiz.


Yükselen Aslanlar / Aslan Burcu

Akademik ve eğitim konularına eğilim göstereceğimiz bir süreç içerisine giriyoruz. Anlam arayışlarımız artıyor.


Yükselen Başaklar / Başak Burcu

Yaşamımızdaki olumsuz enerji ve olaylar son bulabilir. Yerine yenilerini koyacak güce ve cesarete sahip olacağımız bir süreç içerisine giriyoruz.


Yükselen Teraziler / Terazi Burcu

İkili ilişkilerimizde egomuzu dengede tutmamız gerektiğini bir kez daha hatırlıyor olacağız.


Yükselen Akrepler / Akrep Burcu

Sağlık, çalışma ortamı ve iş arkadaşlarımızla aramızdaki ego problemlerine son vermemiz gereken bir süreç içerisine giriyoruz.


Yükselen Yaylar / Yay Burcu

Kendimiz için neyin önemli olduğuna karar vermek isteyebiliriz. Hobiler, çocuk ve aşk konuları gibi…


Yükselen Oğlaklar / Oğlak Burcu

Aile, yuva ve vatani görevlerimizle ilgili ego problemlerimizi gözlemleyeceğimiz bir süreç içerisine giriyoruz.


Yükselen Kovalar / Kova Burcu

Ne istediğimizi daha net ifade etmemiz gerektiğini öğrenmemiz gereken bir süreç içerisine giriyoruz.Kendi yeteneklerimizi gözden geçirdiğimiz bir süreç içerisine giriyoruz. Kendi değerimizi ortaya koyarken egodan uzaklaşmayı unutmayalım.


Yükselen Balıklar / Balık Burcu

Kendi yeteneklerimizi gözden geçirdiğimiz bir süreç içerisine giriyoruz. Kendi değerimizi ortaya koyarken egodan uzaklaşmayı unutmayalım.İyi Haftalar...

J.N.E.

Danışmanlık

jnewercomlek@gmail.com

Instagram: @jonew_astroloji


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page